Optik Tarama

  _DSC3885_02_CMYK       propeller_CMYK

3 yıldır başarı ile uyguladığımız ISO 9001:2008 Kalite Standartlarımız çerçevesinde “Endüstriyel Optik Tarama”, “CAD Veri Hazırlama” ve“Optik Metroloji”  başlıkları altında dikkat ve titizlikle hizmet veriyoruz. Geçen 10 yıllık süre içinde hemen her sektörden binlerce optik tarama, CAD veri hazırlama ve optik metroloji projesi hazırladık.

Diğer başka bütün ölçme sistemlerinde de olduğu gibi tarama sistemleri için de ölçme hassasiyeti ve veri güvenirliği için iki ölçüt her zaman geçerli:“Sistem Hassasiyeti” ve “Uygulama”.

Optik tarama sistemlerinde de cihaz hassasiyeti ile satış fiyatı arasında ciddi farklılıklar oluyor. Bu gün kalıp sistemleri, makine parça ölçümleri ve meteoroloji için tasarlanmış yüksek hassasiyette tarama sistemleri olduğu gibi, ayakkabı, plastik şişe, kum döküm veya sanat eserleri gibi objeler için tasarlanmış, geniş toleranslar ile çalışan optik tarama sitemleri de mevcuttur.

Mayıs 2013 tarihi itibariyle optik tarama imkanlarımızı hem kapasite ve hem de hassasiyet olarak geliştirdik. Şimdi 16 milyon piksel çözünürlük ile optik tarama hizmeti sunuyoruz. 80 mm den 1200 mm kadar 6 adet ölçme hacmi ile her boyutta parçayı en ideal mercek takımı ile ölçüyor, en yakın hassasiyetleri elde ediyoruz.  Mikro lenslerde nokta aralığı sadece 16 mikron, ya da 1 mm’ye 62 adet nokta sığdırabiliyoruz! İğne deliğini ölçer olduk!

Kullandığımız sistem, ölçümleme değerlerimiz ve uygulama standartlarımız ile yüksek hassasiyet ve formlarda iş parçalarınızın ölçümüne talibiz. 

Teklif mektubumuzda projedeki hassasiyeti belirtiyor, talep edildiğinde de uluslararası onaylı sertifika bilgilerini birlikte veriyoruz. Boyu 1.. 1,5 metreyi geçen parça ve kalıplarda mutlaka fotogrametrik koordinatlar elde edildikten sonra optik ölçüme geçiyor, data güvenilirliğimiz den bir taviz vermemiş oluyoruz.

Bu hususlarda e-Bülten sayfamızda daha detaylı bilgiler bulacaksınız.  Optik tarama cihaz teknik özelliklerini aşağıda veriyoruz, lütfen daha detaylı bilgi ve uluslararası referanslar için  www.steinbichler.de sayfasını ziyaret ediniz.