Sayısal Metroloji

347-Faz 3 mil  Uzun Image2_session1 Optik tarama teknolojisi ile “ilk parça” muayenesini hızlı, güvenli ve düşük maliyetler ile gerçekleştiriyoruz.  Çok karmaşık veya yoğun ölçülendirilmiş iş parçasını kısa sürede optik tarayarak sayısallaştırıyor, referans CAD veri ile çakıştırarak genel hacimsel deformasyonları raporluyor, teknik resimdeki ölçülendirmeye göre sayısal raporlama hazırlıyoruz. Yöntem ile iş parçasında ki çekme ve deformasyonlar bir form bütünlüğü içinde ele alıyor, sayısal ve hacimsel muayene referans CAD veriye göre daha iyi yorumluyor, yenileme/düzeltme çalışmalarına esas daha sağlıklı raporlama sunuyoruz. Problu sistemlere göre her türlü yüzey veya köşeye ulaşabiliyor, prob hatalarını ortadan kaldırıyor, yüksek hız ve hassasiyet sunuyoruz.

            dişli cmm

Geometrik ölçümler, problu sistemlere göre 3-5 nokta ile değil, binlerce noktanın istatiksel değerlendirmeleri ile yapıyor, daha hassas sonuçlar elde ediliyoruz. Ardışık  çok sayıda parçaları akıllı yazılımlar ile seri ve hızla ölçüyoruz. Teknik olanaklarımız bu teknolojinin izin verdiği en yüksek seviyede. Şimdiye kadar erişilebilmiş en yüksek 16 Mb çözünürlükte kameralar ile 4 mm çapında bir parmak frezenin 0,1 mm çapında köşe radyüsünü veya 2 metreye varan bir araç tamponu 0,02 mm hassasiyet ile ölçmekteyiz.

Geçen 10 yılı aşan uygulamalarımızda gördük ki optik metroloji hizmetimizin yüzde 80 den fazlası yurt dışı kaynaklı. Ya doğrudan bu firmalar ile çalışıldı veya bunların Türkiye’de iş verdikleri kalıpçılardan/imalatçılardan talep ettikleri  ”ilk parça muayene” raporları üzerine metroloji çalışması yapıldı.

Firmalarımız optik metrolojinin sağladığı hassasiyet, hız ve güvenilirlikten tam olarak istifade etmelerini tavsiye ederiz.

Daha detaylı bilgiler ve uygulama örnekleri üzerinde görüşme için üniversite öğretim görevlilerini, firma teknik kadrolarını firmamıza davet ediyoruz. Buyrun görüşelim, ücretsiz demo veya ön çalışma yapalım.